Informace o nás

Jmenuji se Michaela Štrbáková a skoro celý svůj život se věnuji zvířátkům.
Mám bohaté zkušenosti zejména s hlodavci, kdy jsem měla v chovu více než 26 druhů. Následně jsem chovala laboratorní myšky k různým genetickým záměrům. Nyní se aktivně věnuji chovu kočiček a pejsků. Nicméně nechybí ani zkušenosti s chovem drůbeže a malých ouessantských oveček.

První kozy (zakrslé kozy holandského typu)  jsme si pořídili s manželem trochu neplánovaně a malinko urychleně, protože jsme se domnívali, že mohou být perfektní ke spásání naší rozlehlé zahrady... Zatím nám kozy spásly všechny stromky, taky maliny a živý plot, vše kromě trávy a všeho, co jsme si původně mysleli, že kozy rády odstraní. Práce nám tedy neubyla, spíš dosti práce a starostí přibylo...

Nicméně zakrslé kozy se staly nedílnou součástí našeho života a my jsme zase o něco chytřejší v tom, že koza není sekačka na trávu, ale vlastně takový trochu jiný pejsek...

Čas šel dál a my se rozhodli, že omezíme chov našich zakrslých koziček a pořídíme kozy na mléko. Prvně jsme koupili dvě podílové anglonubijské kozy a tak to vlastně všechno začalo... Jsme nadšení z jejich povahy, mléka a vzhledu a do budoucna se chceme v malém měřítku věnovat jejich chovu.

Protože mléko anglonubijských koz je velmi propagované, chtěli jsme mít vlastní porovnání i s mlékem jiného plemene koz a tak jsme se rozrostli ještě o kozy hnědé.

Všechny kozičky bychom chtěli mít v té nejlepší možné kondici a kvalitě a tak na tom usilovně pracujeme. Samozřejmě, že děláme také spousty chyb, ale snažíme se z nich poučit a jít dál, vyvíjet se k dokonalosti.

Na těchto stránkách tedy najdete naše zvířátka, stejně jako jejich příběhy, naše zkušenosti, chyby i případná doporučení. Snad se Vám naše stránky budou líbit!!!

Vítejte!

Michaela Štrbáková